jalebamooz1

jalebamooz1

jalebamooz1Tel:88-0000-0000

آموزش اسكرين شات گرفتن در گوشي هاي هواوي و سامسونگ

براي شما پيش آمده كه نياز داشته باشيد از صفحه نمايش گوشي يا تبلت خود عكس بگيريد. روش اسكرين شات گرفتن در سيستم عامل و حتي برند گوشي و تبلت هاي مختلف متفاوت است. در اين مطلب به شما آموزش مي دهيم كه چگونه از صفحه نمايش گوشي سامسونگ يا هواوي عكس بگيريد.

آموزش گرفتن اسكرين شات در گوشي هاي هواوي

اسكرين شات گرفتن در گوشي هاي هواوي به سه صورت مي باشد:

 1. ثابت
 2. نواري
 3. جزئي

از قسمت تنظيمات گوشي، Smart Assistance را انتخاب كنيد و سپس وارد Motion Control شويد و گزينه Motion Control را فعال كنيد.

1- ثابت

دو روش براي اين قسمت وجود دارد:

1-  فشار دادن هم زمان كليد كم كردن صدا و كليد خاموش/ روشن.

2- دو بار ضربه وارد كردن با بند (پشت) انگشت دوبار به صفحه نمايش. 

اطلاعات بيشتر را در لينك زير بخوانيد:

آموزش اسكرين شات گرفتن در گوشي هاي هواوي و سامسونگ

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۰۴:۱۱:۴۵ | الهام
،

بهترين و آسان ترين روش راه اندازي وب سايت اينترنتي چيست؟

در دنياي امروز كه عصر ارتباطات ناميده ميشود. براي ارتباط با ديگران از راه هاي ارتباطي فراواني استفاده ميشود كه شما بخواهيد مطالب خود را با ديگران به اشتراك بگذاريد و با آنها در ارتباط باشيد. وب سايت ها از مهمترين رسانه ها مي باشد در حال حاضر مي باشد. 

وب سايت چيست؟

يك وب سايت شامل تعدادي فايل كه حاوي متن، تصوير يا ويدئو يا … كه به هم متصل هستند، مي شود. يك وب سايت از يك صفحه اصلي كه Home Page نام دارد كه بر روي يك خدمات دهنده اينترنتي كه اصلاحا به آن Server ميگويند، قرار دارد. وب سايت مجموعه اي است كه يك فرد يا سازمان از اطلاعات خود نگهداري ميكنند و بقيه كاربران اينترنت ميتوان به اين اطلاعت دسترسي داشته باشند. فرمت وب سايتها HTML مي باشد كه اختصار كلمات Hyper Text Mark up Language است. كه با استفاده از پروتكل http كه انتقال اطلاعات را از كارساز وب‌گاه به مرورگر وب كاربر برعهده دارد تا اطلاعات براي كاربر نمايش داده شود، مي توان وارد آن شد.

راه اندازي وب سايت اينترنتي

روشهاي مختلفي براي طراحي وب سايت وجود دارد كه كاملا بستگي به هدف و نياز شما از ساختن وب سايت دارد. ساختن وب سايت به صورت دستي وقتي كارايي دارد كه شما قصد داريد وب سايتي طراحي كنيد كه شامل چند صفحه است. اما وقتي قصد ساختن وب با تعداد صفحات بالا داريد ديگر روش اول به كار نمي آيد و عقلاني نيست. اگر به دنبال راحت ترين و ارزان ترين راه هستيد، مي توانيد از طريق دو وبسايت زير سايت شخصي بسازيد. كافي است در سايت هاي ثبت نام كنيد، يك قالب انتخاب نماييد و شروع به گذاشتن مطالب كنيد:

ادامه مطلب را در لينك زير بخوانيد:

 روش راه اندازي وب سايت اينترنتي 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۰۴:۱۰:۲۴ | الهام
،

۴ تا از بهترين و جديدترين راه هاي كم كردن حجم عكس

در اين مطلب به شما بصورت تصويري، نحوه كم كردن حجم عكس را با سريع ترين روش ها آموزش مي دهيم. موارد گفته شده به شما كمك مي كند تا به راحتي عكس تان را ايميل كنيد و يا بر روي سايتي آپلود كنيد. 

1- استفاده از فتوشاپ

فتوشاپ يكي از بهترين ابزار براي كم كردن حجم و بهينه سازي عكسها است. براي آموزش از نسخه Adobe Photoshop CC استفاده ميكنيم.

فتوشاپ 1بهينه و كم كم كردن حجم عكس با استفاد از فتوشاپ

تصوير خود را در نرم افزار فتوشاپ باز ميكنيم،مرحله بعد از منو File گزينه Save for web را بزنيد.

2-استفاده از Paint ويندوز

3-استفاده از وب سايت هاي آنلاين كاهش حجم عكس

4-كم كردن حجم عكس در اندرويد

5-كم كردن حجم عكس در اپل IOS

و ...

 ادامه اين آموزش را با كليك بر روي لينك زير بخوانيد:

4 تا ازجديدترين راه هاي كم كردن حجم عكس

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۷:۴۶ | الهام
،

روش ساده براي كوچك كردن صفحه نمايش كامپيوتر در ۳۰ ثانيه!

يكي از مهم ترين بخش هاي سخت افزاري كامپيوتر، صفحه نمايش است. در اين مطلب شما را با ساده ترين روش براي تنظيم كردن صفحه نمايش كامپيوتر آشنا خواهيم كرد.

1- نحوه تنظيم اندازه صفحه نمايش در ويندوز 10

در اصول فني به طور كلي 3 مدل كاليبراسيون نامبرده شده است:

 1. كاليبراسيون كارخانه اي و تنظيمات دستي آنالوگ.
 2. كاليبراسيون هايي كه از طريق منوي مخفي انجام شده و چندان توصيه نمي شود.
 3. كاليبراسيون هايي كه از طريق سيستم عامل صورت مي گيرد.

ما در اينجا كاليبراسيون از طريق سيستم عامل را براي شما آمزش مي دهيم.

در مرحله اول بايد بر روي دسكتاپ كليك راست كرده Display Settings را انتخاب نماييد.اين قسمت پنجره اي باز مي شود كه ورود شما به دنياي تنظيمات تخصصي صفحه نمايش مي باشد.

1

و سپس ...

جهت مطالعه ادامه مطلب به لينك زير رجوع كنيد:

كوچك كردن صفحه نمايش كامپيوتر در 30 ثانيه!

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۶:۳۸ | الهام
،

آموزش جديدترين روش ساخت اپل آيدي آيفون به زبان ساده

اپل آيدي چيست؟

اپل آيدي  يك حساب كاربري روي سايت اپل مي باشد،كه به شما امكان اين امكان ثبت سفارش، دانلود نرم افزار، آپديت نرم افزار، بك اپ گيري از اطلاعات، محافظت از دستگاه و … را ميدهد. در واقع اپل آيدي شما همه آن چيزي است كه در اپل متعلق به شماست. 

Cover-Apple-ID

مهمترين مزاياي استفاده از اپل آي دي:

 • دانلود رايگان و يا خريد برنامه هاي آيفون و آي پد از طريق اپل آيدي خودتان
 • Update برنامه ها
 • انجام بازي هاي دونفره آنلاين با دوستانتان از طريق Game Center
 • ارسال اس ام اس رايگان و تماس تصويري رايگان از بستر اينترنت به كليه محصولات اپل از طريق iMes***e و Facetime
 • تهيه بك آپ جامع از اطلاعات خودتان بخصوص كانتكتها از طريق سرويس iCloud
 • پيدا كردن محل گوشي يا كليه محصولات اپل گم شده يا سرقت شده شما از طريق سرويس Find iPhone
 • يكسان كردن اطلاعاتي نظير تقويم ، تماسها ، يادداشتها و … بين كليه محصولات اپل و…

با كليك بر روي لينك زير مي توانيد ادامه مطلب را بخوانيد:

آموزش ساخت اپل آيدي آيفون

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۶:۰۴ | الهام
،

۲۰ تا از بهترين و جديدترين نرم افزارهاي مهندسي مكانيك CAD و CAM

در اين پست بيست تا از بهترين نرم افزارهاي رشته مهندسي مكانيك را به شما معرفي مي كنيم. اين نرم افزارها شامل نرم افزارهاي CAD (طراحي به كمك كامپيوتر) و CAM (ساخت به كمك كامپيوتر) مي باشند. 

مقدمه:

طراحي به كمك رايانه (CAD): معناي لغوي Computer Aided Design طراحي به كمك رايانه است. واژه CAD يعني ابتدايي‌ترين مرحله براي ساخت يك قطعه و معرفي آن به يك رايانه است كه اين كار توسط يك اپراتور (كاربر) صورت مي‌گيرد كه با طراحي سه بعدي توسط نرم‌افزاري خاص خود انجام مي‌شود يا حتي توسط اسكن سه بعدي اجسام صورت مي‌گيرد. اگر قطعه پيچيده باشد هر قسمت آن را جداگانه طراحي كرده و سپس اسمبل مي‌كنند.

ساخت به كمك رايانه (CAM): معناي لغوي Computer Aided Manufacturing ساخت به كمك رايانه است. واژه CAM مرحله‌اي است كه در آن روش ساخت مورد بررسي قرار مي‌گيرد و توسط نرم‌افزارهاي خاص كدهايي به نام جي كد G Cod به دستگاه مي‌فهماند كه چه مراحلي را براي ماشين‌كاري بايد طي كند كه شامل مراحل خشن كاري و اتمام كار(Finishing) است و توسط راهبردهاي به خصوص صورت مي‌گيرد.

1-نرم افزار اتوكد

2- نرم افزار ANSYS

3-نرم افزار Pro / Engineer Wildfire / Creo Parametric

و ...

با كليك بر روي لينك زير مي توانيد ادامه متن را بخوانيد:

20 تا از بهترين و جديدترين نرم افزارهاي مهندسي مكانيك CAD و CAM

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۵:۰۲ | الهام
،

۶تا از بهترين و جديدترين روش هاي فشرده كردن فايل ها در كامپيوتر

وقتي ميخواهيم فايلي را از طريق ايميل و … ارسال كنيم،زمان ارسال و دريافت آن يكي از موارد مهم بحساب مي آيند.با فشرده سازي فايل حجم آن را كم ميكنيم كه ارسال يا دريافت آن راحت تر و سريعتر انجام گيرد. ما در اين مقاله ما سعي بر اين داريم تا 6 تا از بهترين روش، همچنين بهترين نرم‌افزارهاي فشرده‌سازي فايل‌ها را در فرمت‌هاي مختلف در كامپيوتر به شما معرفي مي‌كنيم.

فشرده كردن فايلها

منظور از فشرده سازي داده يا Data Compression چيست؟

فشرده سازي داده ياData Compression  فرآيندي است كه در طي آن داده‌ها با استفاده از تعداد كمتري بيت كدگذاري مي‌شوند و بطور كلي حجم فايل هاي شما را كاهش مي دهد.

روش هاي فشرده سازي فايلها:

1- اتلافي(Lossy): در اين نوع روش با حذف بخشي از داده هايي با اهميت كمتر صورت مي گيرد و نمايي تقريبي از نسخه اصلي نمايش داده مي شود.
2- غيراتلافي (Lossless): فشرده سازي غيراتلافي هيچ داده اي حذف نمي شود و مي توان با از روي داده هاي فشرده شده، داده هاي اصلي را بازيابي كرد.
فشرده كردن داده ها باعث مي شود فضاي ذخيره سازي كمتر و همچنين پهناي باند كمتر برابفشرده سازي منجر مي‌شود داده‌ها به فضاي ذخيره‌سازي كمتر و براي انتقال، هم‌چنين پهناي نياز داشته باشند.
از جمله فرمتهايي كه از فشرده سازي داد ها پشتيباني مي كند مي توان به ZIP و RAR اشاره كرد.

1- با كمك نرم افزار Hamster Zip Archiver

Hamster Zip Archiver با اينكه در ميان ساير نرم افزارهاي فشرده سازي از اولويت بالايي برخوردار نيست ولي كارايي بالايي دارد و فرمت هاي مختلفي را پشتيباني مي كند و از جمله نرم افزارهاي رايگان به شمار مي آيد. نكته قابل توجه اينكه كار با اين نرم افزار بسيار ساده است و حتي افراد مبتدي ميتوانند به راحتي از آن استفاده كنند.

و ...

ادامه مطلب را در لينك زير بخوانيد:

روش هاي فشرده كردن فايل ها در كامپيوتر

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۰۷:۲۷:۰۴ | الهام
،

ساده ترين و بهترين راه جلوگيري از هك شدن واي فاي (آموزش تصويري)

واي فاي يك شبكه بي سيم و مخفف Wireless Fidelity مي باشد كه از امواج راديويي همانند راديو و تلويزيون و … استفاده ميكند. اينگونه كه اطلاعات توسط يك مبدل به سيگنالهاي راديويي ترجمه و فرستاده مي شوند. روتر اين امواج را دريافت مي كند. روتر دستگاهي است كه وظيفه اتصال چند شبكه بي سيم يا كابلي را بر عهده دارد و همان دستگاهي است كه در اينترنت تشخيص مي دهد كدام اطلاعات از كدام مسير به مقصد برسند. روتر امواج دريافتي را به اطلاعات تبديل ميكند. با پيشرفت اين تكنولوژي ميتوان از طريق لپتاپ، گوشي يا كامپيوتر به راحتي به اينترنت متصل شد. حال اين نگراني وجود دارد كه چگونه از دسترسي و هك شدن واي فاي جلوگيري كنيم.

Û·-tips-to-make-your-home-Wi-Fi-more-secure

وقتي واي فاي شما هك مي شود:
1- هزينه اينترنت شما به طور غير عادي سير صعودي پيدا خواهد كرد.
2- سرعت اينترنت به طور قابل توجهي كاهش مي يابد.
3- با هك شدن واي فاي اين خطر وجود دارد كه هكر از اين طريق به راحتي به اطلاعات شخصي دستگاه شما دسترسي پيدا كند.

با كليك بر روي لينك زير مي توانيد متن اصلي را بخوانيد:

 بهترين راه جلوگيري از هك شدن واي فاي 

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۰۷:۲۶:۲۰ | الهام
،

آموزش تصويري طرز دانلود از فيسبوك (ساده ترين راه)

فيس‌بوك از نام هايي است كه همه آن با آن آشنا هستند و شايد كمتر كسي باشد كه اين نام اين را شبكه اجتماعي نشنيده باشد. اگر شما وارد اين شبكه اجتماعي شديد به احتمال زياد از برخي پستها يا ويدئو يا عكسي را مي پسنديد و تمايل داريد آن را ذخيره و دانلود كنيد. قصد داريم تا در اين مطلب طرز دانلود از فيسبوك را به شما آموزش دهيم.

با توجه به اينكه اين شبكه اجتماعي كاربران زيادي دارد بنابراين پستهاي مختلفي از سوي اين كاربران ارسال مي گردد كه ممكن است اين پستها مقاله يا متن، ويدئو يا عكس باشد. اگر تمايل به دانلود آنها داشته باشيد، فيسبوك هم مانند يوتيوب اجازه‌ي دانلود مستقيم را نمي‌دهد. به بيان ديگر چگونه مي‌توانيم نسبت به دانلود ويديوهاي فيسبوك در گوشي يا تبلت اندرويدي خود اقدام كنيم؟

بخش اول- دانلود از فيسبوك با كمك گوشي

1-اپليكيشن MyVideoDownloader

1- ابتدا برنامه را نصب را روي گوشي يا تبلت خود نصب كنيد (روي عنوان بالا كليك كنيد)

1

2- سپس آن را اجرا كنيد در اين مرحله از شما اكانت فيسبوك را ميخواهد كه با انتخاب گزينه Login و وارد كردن اكانت اين فرايند تكميل كنيد.

جهت مشاهده ادامه متن به لينك زير مراجعه كنيد:

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۰۷:۲۶:۰۲ | الهام
،

دانلود رايگان ۵ آنتي ويروس برتر اندرويد در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹

اندرويد به خاطر قابليت هاي فراواني كه دارد يكي از محبوب ترين سيستم عاملها مي باشد. گوشي و تبلت ها هر روز جديد و پركاربردتر و قوي تر از قبل ميشوند و امكان حمله و رخنه ويروس ها و بدافزارها هم بيشتر مي شود. براي اينكه شما گوشي خود را از ويروس ها حفظ كنيد، به احتياج به يك آنتي ويروس قوي داريد. كه به احتمال زياد هزينه زيادي را براي شما نخواهد داشت و فقط به خاطر تنوع و تعدد آنتي ويروسها انتخاب شما براي گزينه بهتر سخت خواهد شد. در اين مطلب ما 5 آنتي ويروس برتر دنيا را به شما معرفي ميكنيم.

1-Free Antivirus 2018 – MAX Security Full Unlocked

يكي از برترين اپليكيشن هاي آنتي ويروس سال 2018  مي باشد كه توانسته با  امتياز 4?7 از 5?0 را توسط كاربران گوگل پلي دريافت نمايد مي باشد. شركت ONE App Ltd اين اپليكيشن را براي اندرويد منتشر كرده است. اين آنتي ويروس تمام ويروس ها و عوامل مخرب را در سريعترين زمان شناسايي و از بين ميبرد. سطح امنيتي اين اپليكيشن بساير بالاست. از خاصيت هاي منحصر به فرد اين آنتي ويروس بالا بردن سرعت دستگاه، مانيتورينگ حرفه اي و … ميتوان نام برد.

جهت آشنايي بيشتر با اين برنامه ها و دانلود آنها به لينك زير برويد:

دانلود رايگان 5 آنتي ويروس برتر اندرويد

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۰۷:۲۵:۳۳ | الهام
،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان